نسخه انگلیسی سایت نسخه پارسی سایت
021-88590891

فنی و مهندسی

کتاب استاندارد معماری:

اطلاعات تخصصی- اجرایی در حوزه معماری که منطبق بر اصل ایمنی و بهداشت در حوزه های ملی و بین المللی باشد به راحتی در دسترس نمی باشد. لذا سلایق شخصی و بعضاً غیر مهندسی افراد خبره یا مجرب باعث شده است صاحبان کسب و کار یا مالکان پروژه هایی که در آن ها غذا و نوشیدنی به عنوان پارامترهای اصلی تولید درآمد می باشند، دچار دوباره کاری و پرداخت هزینه های اقتصادی و زمانی می باشند.

از سوی دیگر با عنایت به خاص و متفاوت بودن غذاهای ایرانی از منظر آشپزی صنعتی؛ اساساً استانداردها و تناسبات و استانداردهای اعلام شده در کتاب های خارجی در آشپزخانه های صنعتی رستوران، تالار و هتل پاسخگو همه نیازها نمی باشد؛ از این رو احساس نیاز به وجود استانداردهای معماری، فضایی و مهندسی و آشپزخانه صنعتی شرکت طرح و ساخت پرسا را بر این داشت که بتواند در کنار تجارب و پروژه های اجرا شده گروه خود در سراسر کشور اقدام به تدوین کتاب استاندارد معماری کند. این کتاب حاوی کلیه استانداردهای واقعی مورد نیاز منطبق با غذای ایرانی و آشپزی صنعتی گردند.

 

طراحی دتایل های اجرایی:

جزئیات اجرایی در آشپزخانه های صنعتی منطبق با استانداردها و اصول ایمنی بهداشت یکی از دغدغه های مشاوران و پیمانکاران پروژه های هتل، رستوران، تالار، کیترینگ و… می باشد.

ایراد اکثر جزئیات (دتایل) اجرایی موجود این می باشد که از زاویه بهره برداری به آن نگاه نشده و نتیجه اجراء آن جزئیات در پروژه ها باعث می گردد غالب گروهی که فعالیت، بهره برداری یا اجراء را به عهده می گیرند؛ از مشکلات فنی-مهندسی (شامل ابنیه و تأسیسات) شکایت کنند.

لذا طراحی جزئیات اجرایی صحیح که همزمان نکات اجرایی آشپزی صنعتی، ایمنی و بهداشت، هزینه و زمان ساخت و اجرا و بهره برداری را مد نظر قرار داده باشد؛ در پروژه های اجرایی بسیار سودمند خواهد بود.

گروه فنی-مهندسی شرکت طرح و ساخت پرسا طی پروژه های خود؛ جزئیات اجرایی را در بخش های مختلف آشپزخانه طراحی کرده است و در پروژه های مشاوره یا نظارت و اجراء خود از آنها استفاده می کند.

امید به آنکه این کتاب بتواند مورد استفاده همه کسانی که به آینده روشن و پیشرفت کشور عزیزمان ایران اسلامی می اندیشند گامی هرچند کوتاه برداشته باشیم.


امتياز شما به اين مطلب :
(2 رای دهنده, 9 امتیاز, امتیاز میانگین: 4.50 از 5)
کلیه حقوق سایت متعلق به گروه بین المللی طرح و ساخت پرسا می باشد. کپی برداری از طرح و محتوای سایت پیگرد قانونی دارد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پرشین تیک
امتیاز دهید